ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12376526
*
nr 1237 6526
Spegel
Plast, Finland. Diameter: 39
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 19:08:23
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1237 6526
Spegel
Plast, Finland. Diameter: 39
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



